Foto z roku 1998 Foto z roku 2008 Logo Sokol HK Logo sos-OF
Ing. Pavel Rytíř
(a také manželka, dcery, vnučky, další příbuzní; Pupáci; spolupracovníci; spolustraníci)
 
info [ zavináč ] pavelrytir.cz pavelrytir [ zavináč ] volny.cz
Hlavní menu
Rubriky / témata
Weby, kam píšu (nebo jsem psal)
Weby, o které se starám
Doporučuji číst
Informace

Ostatní:
pavelrytir[zavináč]volny.cz
info[zavináč]pavelrytir.cz

Softwarová výpomoc Cabalsoft.

phpRS Copyright (c) Jiří Lukáš, 2001-2005
Kde mne najdete
Sem vložte text i s HTML syntaxí nebo si vyberte některou z předdefinovaných šablon. Součástí předdefinových šablon jsou i systémové bloky!
Vítejte na mém webu !

Narodil jsem se 15. října 1949 v Hradci Králové, kde od té doby bydlím (s přestávkami na vystudování vysoké školy a absolvování základní vojenské služby).

Od roku 1973 jsem ženatý (manželka Stanislava) a mám dvě dospělé dcery - Kristýnu (1974) a Bohdanu (1976), obě úspěšně absolvovaly studium práv. Manželům Bohdaně a Milanu Toušovým se v lednu 2004 narodila dvojčata Luisa a Olga, Kristýně a Filipovi Fuchsovi pak v dubnu 2004 dcera Barbora, v březnu 2009 dcera Helena a v květnu 2012 další dcera Jůlinka.

Od 9.4.2004 do 30.1.2010 jsem byl předsedou Strany pro otevřenou společnost, do 31. 5. jsem ještě zůstal předsedou krajské organizace SOS. Od 1. 6. 2010 jsem nestraník, člen sdružení sos-OF.


Některé články obsahují zatím pouze přehled bodů z minulého webu. Jako datum vydání článku je občas použito datum (konce) události / etapy. Pokud se to povede, tak by tento web mohl sloužit jako mé paměti (pokud si ještě něco vůbec pamatuji). P. R.
Politika - sos-OF

Satisfaction!

Text mailu, který jsem poslal přátelům ze sos-OF a HDK po zvolení Zdeňka Finka primátorem Hradce Králové.

Vážení členové a příznivci sos-OF,
     s radostí Vám oznamuji, že se včera stal primátorem statutárního města Hradec Králové MUDr. Zdeněk Fink, zastupitel Hradeckého demokratického klubu (HDK). Samotnou zprávu jistě většina z Vás slyšela nebo četla v celostátních nebo regionálních médiích. Zprávu na webu HDK najdete zde . Já si k tomu dovolím pár osobních poznámek a to až více než dvanáct let zpátky.

     Na přelomu roků 1997/1998 se řada dnešních členů HDK podílela svými podpisy a podpisy svých přátel na založení Strany pro otevřenou společnost (SOS), v několika případech i účastí na ustavující valné hromadě SOS v dubnu 1998 v Pardubicích. V Hradci Králové se v téže době ustavila volební strana HDK jako sdružení SOS a nezávislých kandidátů, přičemž HDK žilo vlastním klubových životem a spolupráce s SOS spočívala ve sdílení základních programových hodnot a v ochotě kandidátů HDK (až na výjimky vždy nestraníků) být součástí sdružení s politickou stranou. HDK pravda ocenil, že nemusí věnovat energii sbírání podpisů pro nezávislou kandidátní listinu, stačilo totiž "razítko" politické strany. S použitím názvu knihy mého oblíbeného autora následoval "mírný pokrok v mezích zákona" - HDK získával vždy vyšší procento hlasů voličů než ve volbách předchozích. Až po 12,51%, 5 mandátů zastupitelů a nejvyšší počet individuálních hlasů pro lídra HDK Zdeňka Finka v letošních komunálních volbách.

     Naposledy ovšem už bez značky SOS. Jak k tomu došlo, V prvních deseti letech své existence si SOS ve svém fungování příliš "nehrála" na stranictví. Svou roli viděla a uplatňovala pouze v rovině programových priorit (trvale udržitelný život, podpora občanské-otevřené společnosti), hlavně však jako servis pro komunální uskupení podobně programově zaměřená, v řadě případů s návazností na předchozí působení Občanského hnutí resp. Občanského fóra. Ten servis spočíval nejen ve výměně informací a kontaktů, ale i v praktické pomoci při formování kandidátních listin a jejich podávání, při transparentním financování volebních kampaní, povolebním vyjednávání a koneckonců i práci v zastupitelstvech a vedení obcí. Bohužel, určitá pověst a finanční prostředky, kterými SOS disponovala po zisku některých mandátů, doprovázených státním příspěvkem na činnost politických stran (krajští zastupitelé, senátorka Paukrtová) se stala lákadlem i pro členy s jinou představou o fungování politické strany. V roce 2009 začalo to, co se dá - v trochu menším měřítku než v ODS či ČSSD - nazvat "velrybářskými přebory". Nakonec v lednu 2010 prohráli nositelé původní představy o fungování SOS (i já jako obhajující předseda SOS) na konferenci SOS v lednu 2010 s těmi, kteří prosazovali striktní stranickost včetně "stranického" používání peněz SOS (již předtím se v ZO SOS Liberec pokusili vyloučit "své" nejoblíbenější komunální politiky z SOS). Po několika měsících odešla většina zakladatelů a úspěšných komunálních politiků z SOS. Sdružili jsme se v sos-OF (viz www.sos-of.cz). HDK šel tedy nakonec do posledních voleb s laskavou podporou strany ALTERNATIVA resp. jejího statutárního zástupce Jiřího Kotka, kdy jsme využili dřívější kontakty SOS a ALTERNATIVy (např. v eurovolbách).

     Zvolení Zdeňka Finka znamená několik premiér resp. obnovených premiér:
  • po mnoha desetiletích (ne-li staletí) je primátorem Hradce Králové nestraník, člověk který nikdy nebyl členem žádné politické strany,
  • asi po stejné době je primátorem lídr volební strany, která kandiduje samé nestraníky, z nichž ovšem někteří (včetně mne) byli dříve členy některé politické strany,
  • poprvé je primátorem krajského města zastupitel, který (dříve) spolupracoval s SOS, z pohledu ALTERNATIVy je tuším druhý,
  • poprvé se při povolebním vyjednávání v Hradci Králové zvažovalo, kolik kandidát osobně dostal hlasů,
  • poprvé byl v Hradci Králové zvolen primátor jako poslední ze všech statutárních měst v ČR (to není nic ke chlubení, zvláště vezmeme-li v úvahu, že nynější koalice je totožná s tou, co byla rámcově dohodnuta během večera po vyhlášení volebních výsledků - ale znáte to, špatná zpráva je lepší než žádná zpráva a Hradec Králové se tak dostal vícekrát do hlavních zpravodajských pořadů TV),
  • některé premiéry nejsou pouze Královéhradecké, ale týkají se všech krajských měst a možná i všech statutárních měst.

     Pro HDK to není splněný cíl, je to pouze důležitý krok pro splnění cíle - Magistrát lépe fungující pro Hradec a Hradečáky.

     Přeji Vám a Vašim blízkým pevné zdraví a stálé štěstí v letech nastávajících.
     Zdraví Pavel

PS Teď už se snad dostanu k rekapitulačnímu článku pro web sos-OF, kde shrnu výsledky tam, kde jsme se nějakou formou zúčastnili komunálních voleb a trochu to i porovnám s minulými a posledními výsledky SOS. Už teď ale mohu prozradit, jak dopadly ty ZO SOS, které se svými delegáty nejvíce "zasloužily" o nový, echt_stranický kurz SOS (vrcholící schizmatem - viz web platformy uvnitř SOS): Liberec - SOS poprvé ve své historii nemá žádného zastupitele, Olomouc - SOS ani nepostavila KL, Přerov - nemá zastupitele, Hejnice - nemá zastupitele, Liberec-Vratislavice - už zase nemá SOS zastupitele.
Na vědomí: členové HDK

| Autor: Ing. Pavel Rytíř | Vydáno dne 30. 12. 2010 | 6996 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: mail přátelům
Novinky
26.03.2019: (Ne)pracující senior
Od července 2017 již nejsem nikde zaměstnán. Spolu s ostatními společníky jsme prodali své podíly ve společnosti V-TEL.
Od 1. 7. 2016 pracuji už jenom na velmi zkrácený úvazek ve firmě V-TEL HK (z ostatních firem skupiny ORTEX jsem odešel, jsem nyní společníkem V-TELu). Nárok na starobní důchod mi vznikl 15. 2. 2013, od toho dne taky důchod pobírám.

31.10.2014: Komunální volby 2014
Opět jsem pomáhal s účastí Hradeckého demokratického klubu, za který jsem kandidoval a byl (na šestý pokus) zvolen do Zastupitelstva HK.
HDK získal 26,56% (12 mandátů), po povolebním vyjednávání je náš lídr Zdeněk Fink kandidátem koalice na primátora Hradce Králové.

11.05.2012: Jůlinka - pátá vnučka
11. 5. 2012 dopoledne se v Brně narodila Kristýně a Filipovi třetí dcera - Jůlinka (3,8 kg). Je to naše pátá vnučka!

22.02.2011:
Na stará kolena jsem absolvoval autoškolu a 14. února 2011 jsem si vyzvedl svůj první řidičský průkaz. Co to udělá s bezpečností našich silnic se ještě s určitostí neví.
Z rodinného alba 


Vyhledávání

Vyhledat text

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server