Foto z roku 1998 Foto z roku 2008 Logo Sokol HK Logo sos-OF
Ing. Pavel Rytíř
(a také manželka, dcery, vnučky, další příbuzní; Pupáci; spolupracovníci; spolustraníci)
 
info [ zavináč ] pavelrytir.cz pavelrytir [ zavináč ] volny.cz
Hlavní menu
Rubriky / témata
Weby, kam píšu (nebo jsem psal)
Weby, o které se starám
Doporučuji číst
Informace

Ostatní:
pavelrytir[zavináč]volny.cz
info[zavináč]pavelrytir.cz

Softwarová výpomoc Cabalsoft.

phpRS Copyright (c) Jiří Lukáš, 2001-2005
Kde mne najdete
Sem vložte text i s HTML syntaxí nebo si vyberte některou z předdefinovaných šablon. Součástí předdefinových šablon jsou i systémové bloky!
Vítejte na mém webu !

Narodil jsem se 15. října 1949 v Hradci Králové, kde od té doby bydlím (s přestávkami na vystudování vysoké školy a absolvování základní vojenské služby).

Od roku 1973 jsem ženatý (manželka Stanislava) a mám dvě dospělé dcery - Kristýnu (1974) a Bohdanu (1976), obě úspěšně absolvovaly studium práv. Manželům Bohdaně a Milanu Toušovým se v lednu 2004 narodila dvojčata Luisa a Olga, Kristýně a Filipovi Fuchsovi pak v dubnu 2004 dcera Barbora, v březnu 2009 dcera Helena a v květnu 2012 další dcera Jůlinka.

Od 9.4.2004 do 30.1.2010 jsem byl předsedou Strany pro otevřenou společnost, do 31. 5. jsem ještě zůstal předsedou krajské organizace SOS. Od 1. 6. 2010 jsem nestraník, člen sdružení sos-OF.


Některé články obsahují zatím pouze přehled bodů z minulého webu. Jako datum vydání článku je občas použito datum (konce) události / etapy. Pokud se to povede, tak by tento web mohl sloužit jako mé paměti (pokud si ještě něco vůbec pamatuji). P. R.
Politika - SOS

Člen Strany pro otevřenou společnost

O mém angažmá ve Straně pro otevřenou společnost (SOS). Od 4. 4. 1998 do 31. 5. 2010.
Více o SOS na www.stranaos.cz (původní oficiální web SOS není funkční, nový je na adrese www.stranaos.com a archiv SOS už také není funkční). Archiv mých článků pro SOS je dnes na webu sos-OF.
Zatím pouze heslovitě.


od 1998  Strana pro otevřenou společnost (zkratka SOS, do 17.3.2001 OS) leboutique

  • člen přípravného výboru, sběrač podpisů
  • spoluorganizátor činnosti v HK (zejména jako člen neformálního sdružení Hradecký demokratický klub) лебутик
  • člen výkonného výboru SOS od ustavující valné hromady 1998, znovu zvolen 23.03.2002, 29.02.2004
  • kandidát Hradeckého demokratického klubu ve volbách do Městského zastupitelstva v Hradci Králové v roce 1998 (nezvolen, člen Sportovní komise Rady města HK ve volebním období 1998 - 2002)
  • koordinátor účasti SOS v krajských volbách 2000 (kraj Královéhradecký) viz volební web.
  • předseda krajské organizace Strany pro otevřenou společnost v kraji Královéhradeckém (10.3.2001, znovu zvolen 22.2.2003, 12.3.2005, 4.3.2006, 28.3.2008, 22.11.2008)
  • koordinátor účasti SOS v komunálních volbách 2002 (nejen v Královéhradeckém kraji) - krajská stránka SOS
  • kandidát Hradeckého demokratického klubu ve volbách do Městského zastupitelstva v Hradci Králové v roce 2002 (nezvolen - výsledek HDK), spoluautor volebního programu HDK a volební kampaně HDK
  • člen vyjednávacího týmu HDK při jednání o koalici ODS + VPM + ČSSD + KDU-ČSL + HDK (listopad 2002)
  • spoluautor textu HDK do programového prohlášení Zastupitelstva HK na období 2002 - 2006 (text koaličního prohlášení zde)
  • od února 2003 člen komise pro městskou informatiku (18.03.2003 předseda) - poradního orgánu Rady města Hradec Králové
  • od února 2003 znovu členem sportovní komise Rady města Hradec Králové
  • od května 2003 člen Řídícího skupiny pro aktualizaci Strategického plánu města Hradec Králové
  • 29.02.2004 zvolen (třetím) místopředsedou SOS
  • koordinátorem volebního štábu SOS ve volbách do Evropského parlamentu, autor a správce volebního webu SOS
  • zastupoval SOS při jednání o koalici ED,VPM,SOS - VOLBA PRO KRAJ pro krajské volby 2004, kandidát této koalice, autor a správce webové stránky SOS ke krajským volbám 2004 v královéhradeckém kraji
  • konference SOS ve Vernířovicích 9.4.2005 přijala návrh na postup SOS v parlamentních volbách 2006, byl zvolen "prvním" místopředsedou SOS
  • konferencí SOS v Sedmihorkách 4.12.2005 pověřen zpracováním částí návrhu programu SOS, členem týmu, který jednal o podpoře Zelených Stranou pro otevřenou společnost.
  • na konferenci SOS v Liberci 9.4.2006 zvolen předsedou SOS (výtah ze zápisu). 4.4.2008 na konferenci SOS v Pardubicích zvolen opět předsedou SOS.
  • koordinace účasti SOS v podzimních volbách 2006, autor volebního webu SOS.
  • kandidát Hradeckého demokratického klubu ve volbách do Zastupitelstva města Hradec Králové v roce 2006, spoluautor volebního programu HDK a volební kampaně HDK
  • na konferenci SOS v Pardubicích 5.4.2008 znovu zvolen předsedou SOS
  • kandidát koalice Volba pro kraj (VPM a SOS) ve volbách do Zastupitelstva kraje Královéhradeckého v roce 2008, spoluautor volebního programu a volební kampaně, administrátor volebního webu www.volbaprokraj.cz .
  • Spoluautor knihy Snění o otevřené společnosti (Pavel Nováček, Pavel Rytíř, Václav Žák) mj. o deseti letech SOS, článek vydavatele.
  • na konferenci SOS v Litvínově 13.12.2008 znovu zvolen předsedou SOS
  • za SOS vedl jednání o spolupráci s dalšími stranami na volbách do Evropského parlamentu 2009 (SOS podpořila ALTERNATIVU, koaliční stranu volební strany Starostové a nezávislí - Vaše ALTERNATIVA (lídr J.Štětina) - první informace v článku na www.stranaos.cz.
  • za SOS vedl jednání a spolupodepsal smlouvu, podle které SOS podpoří Stranu zelených v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny PČR 2009 (nakonec se nekonaly).
  • 30. 01. 2010 jsem už neobhájil funkci předsedy SOS. Zůstal jsem do 31.5.2010 předsedou KO SOS v krajích Královéhradeckém a Pardubickém, k 1.6.2010 jsme ukončil členství v SOS.


| Autor: Pavel Rytíř | Vydáno dne 06. 04. 2009 | 4947 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
26.03.2019: (Ne)pracující senior
Od července 2017 již nejsem nikde zaměstnán. Spolu s ostatními společníky jsme prodali své podíly ve společnosti V-TEL.
Od 1. 7. 2016 pracuji už jenom na velmi zkrácený úvazek ve firmě V-TEL HK (z ostatních firem skupiny ORTEX jsem odešel, jsem nyní společníkem V-TELu). Nárok na starobní důchod mi vznikl 15. 2. 2013, od toho dne taky důchod pobírám.

31.10.2014: Komunální volby 2014
Opět jsem pomáhal s účastí Hradeckého demokratického klubu, za který jsem kandidoval a byl (na šestý pokus) zvolen do Zastupitelstva HK.
HDK získal 26,56% (12 mandátů), po povolebním vyjednávání je náš lídr Zdeněk Fink kandidátem koalice na primátora Hradce Králové.

11.05.2012: Jůlinka - pátá vnučka
11. 5. 2012 dopoledne se v Brně narodila Kristýně a Filipovi třetí dcera - Jůlinka (3,8 kg). Je to naše pátá vnučka!

22.02.2011:
Na stará kolena jsem absolvoval autoškolu a 14. února 2011 jsem si vyzvedl svůj první řidičský průkaz. Co to udělá s bezpečností našich silnic se ještě s určitostí neví.
Z rodinného alba







 


Vyhledávání

Vyhledat text

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server