Foto z roku 1998 Foto z roku 2008 Logo Sokol HK Logo sos-OF
Ing. Pavel Rytíř
(a také manželka, dcery, vnučky, další příbuzní; Pupáci; spolupracovníci; spolustraníci)
 
info [ zavináč ] pavelrytir.cz pavelrytir [ zavináč ] volny.cz
Hlavní menu
Rubriky / témata
Weby, kam píšu (nebo jsem psal)
Weby, o které se starám
Doporučuji číst
Informace

Ostatní:
pavelrytir[zavináč]volny.cz
info[zavináč]pavelrytir.cz

Softwarová výpomoc Cabalsoft.

phpRS Copyright (c) Jiří Lukáš, 2001-2005
Kde mne najdete
Sem vložte text i s HTML syntaxí nebo si vyberte některou z předdefinovaných šablon. Součástí předdefinových šablon jsou i systémové bloky!
Vítejte na mém webu !

Narodil jsem se 15. října 1949 v Hradci Králové, kde od té doby bydlím (s přestávkami na vystudování vysoké školy a absolvování základní vojenské služby).

Od roku 1973 jsem ženatý (manželka Stanislava) a mám dvě dospělé dcery - Kristýnu (1974) a Bohdanu (1976), obě úspěšně absolvovaly studium práv. Manželům Bohdaně a Milanu Toušovým se v lednu 2004 narodila dvojčata Luisa a Olga, Kristýně a Filipovi Fuchsovi pak v dubnu 2004 dcera Barbora, v březnu 2009 dcera Helena a v květnu 2012 další dcera Jůlinka.

Od 9.4.2004 do 30.1.2010 jsem byl předsedou Strany pro otevřenou společnost, do 31. 5. jsem ještě zůstal předsedou krajské organizace SOS. Od 1. 6. 2010 jsem nestraník, člen sdružení sos-OF.


Některé články obsahují zatím pouze přehled bodů z minulého webu. Jako datum vydání článku je občas použito datum (konce) události / etapy. Pokud se to povede, tak by tento web mohl sloužit jako mé paměti (pokud si ještě něco vůbec pamatuji). P. R.
Zájmy (ostatní)

Literatura a jiné zájmy

Volný čas - mimo sport a politiku.
Zatím pouze heslovitě.


Mé oblíbené knihy, kde je popsáno skoro vše, s čím se člověk potká a ještě mnohem víc: кориандр

    кинза
  • Jaroslav Hašek (Osudy dobrého vojáka Švejka, Dějiny strany mírného pokroku v mezích zákona, Dekameron - zejména série: Komandantom goroda Bugulmy, Výlet soudruhů vršovických do Záběhlic)
  • Patrick Ryan (Jak jsem vyhrál válku)
  • C. N. Parkinson (Parkinsonovy zákony), dávám přednost překladu z šedesátých let.
  • a také pasáže z knihy Zlaté tele (Ilf, Petrov) a povídek O' Henryho.

Mám rád televizní pořady a filmy britské skupiny Monty Python, seriály BBC Ano pane ministře a Ano pane premiére.
Nejoblíbenějším pořadem mých studií pak byla Besídka v rašeliništi (nepovolená nahrávka) od pánů Šimka a Grosmana. "Tisíce citací".

Fandím umírněným ekologickým iniciativám (také trochu přispívám na činnost sdružení NESEHNUTÍ Brno a DUHA Brno). Pokud to jde, chodím pěšky nebo jezdím na kole, preferuji veřejnou dopravu. Nekouřím a nepiji alkohol. Hrával jsem mariáš (trojku, čtyřku i licitovaný). Jsem fandícím členem šachového klubu ŠK ORTEX. Baví mě chodit na houby.


Související články:
Vtipy Pavla Kantorka na webu (14.02.2010)
Sport závodní, rekreační, bafuňářský (03.02.2009)
| Autor: Pavel Rytíř | Vydáno dne 05. 02. 2009 | 4304 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
26.03.2019: (Ne)pracující senior
Od července 2017 již nejsem nikde zaměstnán. Spolu s ostatními společníky jsme prodali své podíly ve společnosti V-TEL.
Od 1. 7. 2016 pracuji už jenom na velmi zkrácený úvazek ve firmě V-TEL HK (z ostatních firem skupiny ORTEX jsem odešel, jsem nyní společníkem V-TELu). Nárok na starobní důchod mi vznikl 15. 2. 2013, od toho dne taky důchod pobírám.

31.10.2014: Komunální volby 2014
Opět jsem pomáhal s účastí Hradeckého demokratického klubu, za který jsem kandidoval a byl (na šestý pokus) zvolen do Zastupitelstva HK.
HDK získal 26,56% (12 mandátů), po povolebním vyjednávání je náš lídr Zdeněk Fink kandidátem koalice na primátora Hradce Králové.

11.05.2012: Jůlinka - pátá vnučka
11. 5. 2012 dopoledne se v Brně narodila Kristýně a Filipovi třetí dcera - Jůlinka (3,8 kg). Je to naše pátá vnučka!

22.02.2011:
Na stará kolena jsem absolvoval autoškolu a 14. února 2011 jsem si vyzvedl svůj první řidičský průkaz. Co to udělá s bezpečností našich silnic se ještě s určitostí neví.
Z rodinného alba 


Vyhledávání

Vyhledat text

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server