Foto z roku 1998 Foto z roku 2008 Logo Sokol HK Logo sos-OF
Ing. Pavel Rytíř
(a také manželka, dcery, vnučky, další příbuzní; Pupáci; spolupracovníci; spolustraníci)
 
info [ zavináč ] pavelrytir.cz pavelrytir [ zavináč ] volny.cz
Hlavní menu
Rubriky / témata
Weby, kam píšu (nebo jsem psal)
Weby, o které se starám
Doporučuji číst
Informace

Ostatní:
pavelrytir[zavináč]volny.cz
info[zavináč]pavelrytir.cz

Softwarová výpomoc Cabalsoft.

phpRS Copyright (c) Jiří Lukáš, 2001-2005
Kde mne najdete
Sem vložte text i s HTML syntaxí nebo si vyberte některou z předdefinovaných šablon. Součástí předdefinových šablon jsou i systémové bloky!
Vítejte na mém webu !

Narodil jsem se 15. října 1949 v Hradci Králové, kde od té doby bydlím (s přestávkami na vystudování vysoké školy a absolvování základní vojenské služby).

Od roku 1973 jsem ženatý (manželka Stanislava) a mám dvě dospělé dcery - Kristýnu (1974) a Bohdanu (1976), obě úspěšně absolvovaly studium práv. Manželům Bohdaně a Milanu Toušovým se v lednu 2004 narodila dvojčata Luisa a Olga, Kristýně a Filipovi Fuchsovi pak v dubnu 2004 dcera Barbora, v březnu 2009 dcera Helena a v květnu 2012 další dcera Jůlinka.

Od 9.4.2004 do 30.1.2010 jsem byl předsedou Strany pro otevřenou společnost, do 31. 5. jsem ještě zůstal předsedou krajské organizace SOS. Od 1. 6. 2010 jsem nestraník, člen sdružení sos-OF.


Některé články obsahují zatím pouze přehled bodů z minulého webu. Jako datum vydání článku je občas použito datum (konce) události / etapy. Pokud se to povede, tak by tento web mohl sloužit jako mé paměti (pokud si ještě něco vůbec pamatuji). P. R.
Politika - OH, SD-LSNS

Občanské hnutí "do ztracena"

Při rozpadu Občanského fóra jsem se zúčastnil založení Občanského hnutí (OH) v Hradci Králové, OH se později přejmenovalo na Svobodné demokraty - Občanské hnutí (SD-OH) a nakonec se sloučilo s "národními socialisty" do Svobodných demokratů - Liberální strany národně sociální (SD-LSNS).
Zatím pouze heslovitě.
garden office eco friendly office

1991 - 1997  Občanské hnutí, Svobodní demokraté (OH), SD-LSNS ромашка

  ромашковый чай
 • Po komunálních volbách 1990 a tak trochu podivném zvolení Václava Klause předsedou Občanského fóra (OF) v říjnu 1990 dochází v OF ke snaze vytvořit z něj čistě pravicovou stranu s pevnou členskou základnou. Takový názor nesdílela většina lidí, kteří se v OF angažovali: menší část jich pokračovala v této cestě a založili ODS, o něco menší část jich založila OH, ještě menší část pokračovala v jiných stranách (ODA, KAN, LS, ...) a největší část nevstoupila do žádné strany a nejvýše se věnovali komunální politice.
 • Řádný člen od založení Občanského hnutí v dubnu 1991 (OH také evidovalo "volné" členy, tj. příznivce, kteří se nechtěli stát řádnými členy). Za OH jsem se zúčastnil jednání o rozdělení Koordinačního centra v HK mezi OH a ODS (jednalo o zejména o vydávání Východočeského večerníku a pokračování nájmu v "domečku" na tř Karla IV (nad podchodem)
 • Od prvního okresního sněmu OH jsem byl ve výboru okresní organizace, byl jsem také delegáte dvou sjezdů OH (poprvé po prohraných volbách 1992). Také jsem byl členem člen pokladní rady OH, ta se sešla pouze jednou, Ivo Svoboda ji víckrát nesvolal a pak odešel do ČSSD - dluhy nám v OH ovšem nechal.
 • Byl jsem kandidát Hradecké demokratické koalice (HDK - Svobodní demokraté, LSNS, SZ a nezávislí) v komunálních volbách 1994 (HDK získala 3,81% hlasů, jako jednička kandidátky jsem při získání 3200 hlasů nebyl zvolen, jediný mandát získal Jirka Sova (3400 hlasů), tak jsem byl první náhradník, posléze členem Hodnotitelské komise Rady města HK 1994-7).
 • Na přelomu let 1995/6 jsem souhlasil se sloučením tehdy již Svobodných demokratů (OH) s LSNS, byl jsem delegátem jak posledního sněmu SD(OH) ve Dvoře Králové n.L., tak slučovacího sjezdu SD - LSNS v Hradci Králové. Hlasoval jsem pro sloučení, považoval jsem za nutné pokusit se o sloučení středových, liberálních stran. Bohužel se posléze ukázalo, že v LSNS skoro žádní liberálové nebyli, zato národovců, kteří byli pevně odhodlání dokončit poválečný odsun Němců byl dostatek.
 • V roce 1996 jsem byl SD-LSNS delegován za člena krajské volební komise ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.
 • Přijal jsem nominaci za SD-LSNS do prvních voleb do Senátu PČR a byl zaregistrován jako kandidát  v obvodu Hradec Králové - po dohodě s hradeckou ODA jsem rezignoval ve prospěch nezávislého kandidáta (na kandidátce ODA) doc. MUDr. Bartáka, ten byl překvapivě zvolen, když těsně postoupil do druhého kola a nakonec zvítězil proti favoritovi ing. Vlčkovi z ODS).
 • V roce 1997 jsem byl zvolen místopředsedou krajské rady SD-LSNS.
 • Po konferenci v Dobříkově (podivně zorganizované přejmenování na ČSNS) jsem vystoupil ze strany SD-LSNS, když jsem těsně předtím nevyužil nabídku stát se členem ÚV SD-LSNS (v té době už rezignovalo několik členů ÚV z řad "bývalých OH" a tak náhradníci postupovali).


| Autor: Pavel Rytíř | Vydáno dne 31. 12. 1997 | 4817 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
26.03.2019: (Ne)pracující senior
Od července 2017 již nejsem nikde zaměstnán. Spolu s ostatními společníky jsme prodali své podíly ve společnosti V-TEL.
Od 1. 7. 2016 pracuji už jenom na velmi zkrácený úvazek ve firmě V-TEL HK (z ostatních firem skupiny ORTEX jsem odešel, jsem nyní společníkem V-TELu). Nárok na starobní důchod mi vznikl 15. 2. 2013, od toho dne taky důchod pobírám.

31.10.2014: Komunální volby 2014
Opět jsem pomáhal s účastí Hradeckého demokratického klubu, za který jsem kandidoval a byl (na šestý pokus) zvolen do Zastupitelstva HK.
HDK získal 26,56% (12 mandátů), po povolebním vyjednávání je náš lídr Zdeněk Fink kandidátem koalice na primátora Hradce Králové.

11.05.2012: Jůlinka - pátá vnučka
11. 5. 2012 dopoledne se v Brně narodila Kristýně a Filipovi třetí dcera - Jůlinka (3,8 kg). Je to naše pátá vnučka!

22.02.2011:
Na stará kolena jsem absolvoval autoškolu a 14. února 2011 jsem si vyzvedl svůj první řidičský průkaz. Co to udělá s bezpečností našich silnic se ještě s určitostí neví.
Z rodinného alba 


Vyhledávání

Vyhledat text

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server